Jak vydělat peníze bez práce, námahy a výdajů? Jeden ze způsobů našla společnost HoneyGain, která nám všem nabízí možnost přivydělat si peníze sdílením naší internetové přípojky. Předem říkám, že se jedná o zatížení pár kb/s, takže se nemusíte obávat zpomalení internetu.
Proč bych se k této službě měl přidat?
To je dobrá otázka. Jedna ze základních. Začal bych prvním argumentem a to je výdělek peněz skoro za nic. Služba nám dává možnost vydělat si ročně tisíce korun jen za drobné sdílení naší internetové přípojky. Zkuste přemýšlet. Když pracujete na počítači, pouštíte si film nebo vedle vás leží telefon při sledování televize. Opravdu využíváte svou přípojku, za kterou měsíčně platíte na 100%? Proč by v těchto chvílích, kdy využitá nijak není nemohla na sebe vydělat? A to zcela sama bez vaší práce.
Chápu jak to zní, prodejní triky na nás zkouší. Ale já nejsem prodejce, nemám potřebu vám to nutit. Jen říkám pozitiva. Negativ totiž moc není.
Pojďme si to trochu rozebrat. Modelová situace v bytě. Platíte si přípojku dejme tomu 250 Mbps, ale koukáte za celý víkend na telku, filmy, hrajete hry. Po celou dobu u sebe máte telefon, který jen leží a nic nedělá. Po instalaci aplikace začnete sdílet vaši přípojku s HoneyGain. Zcela zabezpečené spojení, které nijak nenaruší vaši domácí komunikaci ani naopak vy nemůžete narušit tu cizí. Služba pak využívá vaší přípojku na dotazy k serverům. Někdo hledá nejlevnější kabelky, a aby se nedělalo tolik vyhledávacích dotazů z jednoho serveru služby, využije se široká síť telefonů a počítačů. Díky tomu jsou výsledky rychleji a rovnoměrněji rozložené a zobrazené. Cílový server by mohl brát jako útok, takové množství dotazů z jedné IP adresy. Proto se využívá množství dotazů z různých IP adres uživatelů HoneyGain. Jelikož jde jen o dotazy na servery, teče přípojkou pár kB dat, což nepoznáte na rychlosti nikdy.
Prosurfuje pár MB dat a to díky vám. Za to si zasloužíte odměnu. Odměnu, kterou si můžete vybírat v dolarech na svůj paypal nebo účet v bance. Služba HoneyGain tak jednoduše platí za každý kB, MB či GB, který skrze vás někdo prosurfuje. A vy z toho máte pěkné penízky a přitom se jen využije přípojka, která stejně z 99% je nevyužitá.
Co pro to musím udělat?
Skoro nic, všechno je osekané na nejzákladnější úkony, aby vše zvládl každý uživatel internetu. Stačí si najet na stránku HoneyGain, kde projdeme velmi jednoduchou registrací. K té potřebujeme jen náš existující e-mail a naše nové heslo. Případně já jsem využil rychlejší a pohodlnější přihlášení skrze Google účet.
Po přihlášení nebo registraci si můžeme vybrat jaké platformy povolíme ke sdílení internetu. Je možno využívat až dvě zařízení na jedné IP adrese. Takže můžete vydělávat na telefonu a počítači zároveň a mít tak dvojí výdělky. Stáhneme si z webu HoneyGain buď instalační soubor pro Windows, MacOS nebo Android a přihlásíme se v aplikaci pod náš e-mail.
Dostaneme se také do naší administrace na webu. V ní vidíme všechna naše zařízení přehledně, včetně statistik a vydělaných včeliček za každé zařízení.
Denně jsem si všiml, že skrze 24h připojený telefon přes wifi proteče kolem 1GB dat. Což je za celý den pár MB každou hodinu. Internetem tak spíše teče nonstop pár desítek až stovek kB dat a to vážně na rychlosti vůbec nepoznáte.
Více zařízení?
Někdo si mohl povšimnout, že mám v účtu tři zařízení. Redmi 4x je můj starý historický Android, který je stále na nabíječce u routeru a běží na něm jen a pouze tato aplikace. Žere tak naprosté minimum elektřiny a na svůj provoz bez potíží vydělá.
Dále mám 24h denně připojený telefon svůj Xiaomi Mi Note 10, který jede na mobilních datech. Tarif mám neomezený, takže těch pár GB vůbec neřeším. Kdo by si myslel, že to žere baterku tak je na omylu. Internet mám zapnutý vždy nonstop a sežere to pár procent za celý den. I tak telefon vydrží bez problémů den a půl používání. Mimo to jak jsem už uvedl, teče tam pár kB dat. A to teče vždy i kdybych tu aplikaci nepoužíval.
Posledním zařízením je počítač na stejné síti jako první telefon, ale skrze kabel. Ten využívá HoneyGain jen, když jej používám já. Počítal jsem, že kdyby jel počítač celý den jen pro HoneyGain, jeho provoz se skoro tak tak zaplatí, ale nevydělá na sebe. Proto dává smysl použití skrze telefon více.
Nemám neomezené data
Nevadí. V aplikaci v telefonu jde nastavit denní limit, případně povolit fungování jen v případě připojení na Wifi síť.
No a každého zajímá co to vydělá
Musím říct, že podobné projekty většinou nevydělají ani na chleba za celý rok. Zde je to jiné. Služba reálně prodává uživatelům VPN anonymizaci, takže peníze na vyplácení za vaše služby jsou. Vlastně díky uživatelům HoneyGain může vůbec fungovat a tak rádo zaplatí. Když najedete na hlavní stránku HoneyGain a sjedete níže, stránka obsahuje teoretickou kalkulačku.Říkám, že služba platí ne že budete za měsíc kupovat Teslu. Proto z příkladu mého, kdy za den tři zařízení protáhnou asi 3GB dat denně vychází výdělek na 9 dolarů měsíčně. To je asi 200 korun každý měsíc. Nízké výdělky jsou v Česku dány právě tím, že jsme v Česku. Většina uživatelů využívá k anonymizaci třeba uživatelské počítače v Anglii, USA a podobných světově známých zemí. Přesto mi příjde 200 korun měšíčně za nula mé práce dostatečné. Jistě budou silnější dny a horší dny.
Dle jejich výpočtu by měly tři zařízení zvládat až 7GB dat denně za asi 500 korun měsíčně.
Co je Content Delivery?
Bystřejší zájemci si všimli kolonky, kterou jsem na obrázku výše nezatrhnul. Jedná se o silnější službu, dostupnou pouze na počítačích připojených kabelem. Zde vám neplatí jen za GB, ale také za připojený čas. Pokud tedy nebude nic přeneseno stejně dostanete zaplaceno. Služba je nově dostupná i v České republice, ale má zásadní zádrhel. Služba nepotřebuje platit hromadu připojených počítačů. Je tak pouze 600 slotů placených a kdo se na ně nedostane tak pro něj služba dostupná není. Prozatím jsem neměl nikdy šanci aby se nějaký slot uvolnil, a aby mě program na volný slot přihlásil. Proto se službou ve výpočtu nepočítám.
Jak tedy na to?
- Najeď na odkaz a stránku HoneyGain a registruj se nebo přihlaš pod Google účtem
- Stáhni si apku na telefon (není v google play a je potřeba povolit externí instalace) a přihlaš se do ní
- Máš-li počítač, stáhni apku na PC a přihlaš se
- Koukej jak ti naskakují včeličky
Opravdu se nevyplatí mít spuštěný počítač 24/7 nezaplatí se jeho provoz. (pokud nejsi připojen i na content delivery a nemáš denně víc jak 2GB skrze počítač)
Vyplatí se využít starší telefon. Žere minimum energie a než aby umíral v šuplíku ještě na sebe vydělá. Stejně tak svůj telefon povol na wifi a při pobytu doma ti vydělá penízky.
Závěrem věřím, že někomu článek pomůže monetizovat nevyužitý internet, starší telefon nebo prostě internet při práci na počítači. Upozorňuji, že služba není scam ani letadlo, pyramida apod. Vyjímečně se jedná o firmu prodávající reálnou službu, službu hromadného dotazování, testování dostupnosti stránek z různých IP adres a hromadu dalších služeb pro firmy. Je to tedy reálný produkt a reálný prodej s historií.
Odkazy v článku vedou na web HoneyGain skrze členský odkaz. Díky tomu pro začátek každý registrovaný dostane bonus 5 dolarů na svůj nový účet. Výplatní minimum je 20 dolarů a při výdělku 9 dolarů měsíčně jej lze bez problémů dosáhnout do pár měsíců. Žádné další bonusy nezíská ani jedna strana při registraci skrze odkaz. Nejedná se tak o systém pyramidy, ale pouze o vstupní bonus.
Tisíce ročně? Děláte si srandu? Nedají vám vydělat ani těch blbých 20 dolarů, které jsou potřebné pro výběr. To si radši kupte za stovku nějakou kryptoměnu, protože vám vydělá mnohem víc. 😀
Lež já to používám už pár let docela hodně jsem si již vydělal
Také mi již bylo vypláceno z tohoto projektu.
“Najeď na odkaz a stránku HoneyGain a registruj se nebo přihlaš pod Google účtem” – tam je totiž větší šance, že to máte propojené s vaším bankovním účtem, ke kterému se potřebují dostat.
“Stáhni si apku na telefon (není v google play a je potřeba povolit externí instalace) a přihlaš se do ní” – není v google play, protože by neprošla kontrolou na malvare.
“Máš-li počítač, stáhni apku na PC a přihlaš se” – aby měli přístup jak k mobilu, tak k počítači, kvůli ověřování platebních příkazů
“Koukej jak ti naskakují včeličky” – a nevšímej si, že na pozadí tvého počítače a telefonu se děje něco divného.
Proč by nezaplatili pár blbcům 200kč měsíčně, když se mezi nimi najde extra blbec, kterej jim hodí na podnosu přístup ke svýmu účtu a zaplatí se jim to i s úrokama. – to je klasický styl všech těchto přivýdělků.
😀 chápu tvůj názor, ale přihlášením (probíhá na webu googlu zabezpečeně) nemá aplikace třetí strany přístup k více než jménu a e-mailu či datu narození. Na počítači většina nemá žádné potvrzování plateb. To většina dnes dělá v aplikaci na mobilu. Ale samozřejmě opatrnost je vždy dobrá.