Závěrem testů
Na konec bych rád objasnil pár věcí. Tento článek ani jeho obsah není nijak sponzorován žádným výrobcem. I když se může zdát, že nabíječky potápím, protože jim klesá napětí a nedají větší proud, není to tak. Pokud pominu první NoName nabíječku, která při testu umřela, pak mohu říct, že všechny testované jsou výborné.
Samozřejmě pokud čekáte vítěze testu, tak vás zklamu. Nabíječka z Hadexu sice dávala větší proud a měla díky tomu větší rezervu, ale vzhled, nesedící štítek a červená svítící LED dioda to vše silně kazí. A mě dost záleží na poměru funkce – cena – vzhled. Za mě je to vítěz technický a to na plné čáře.
Pokud budeme uvažovat reálněji, tak všechny výsledky nad 2 A proudu jsou nesmyslné. V realitě si prostě zařízení nevezme takový proud, aby tak silně padalo napětí. Zkoušel jsem na Ugreen nabíječku připojit krátkými kabely dvě powerbanky, kameru a telefon. Celkově byl odebíraný proud z nabíječky 2 A a napětí se drželo krásných 5,1 V. To je naprosto reálný a dostačující výsledek. S těmito nabíječkami si můžete být jisti proudem a napětím v bezpečných mezích.
Dnes už daleko problematičtější věcí je připojený USB kabel. Nabíječka tedy není vše co je třeba řešit. Čím delší kabel a tenčí, tím větší úbytek napětí, menší přenositelný proud apod. Často je na vině spíše špatný kabel než slabá nabíječka. Ale kabelům se budu věnovat zase příště.
Doufám, že se Vám recenze líbila. 😉
ETA-U90EWE
Toto je čínská kopie Samsung nabíječky pro telefony nižší/střední třídy 🙂 (J3,J5,A5)