2. Štětec, barvy
Klikněte v levém panelu na obrátek štětce. Poté by se vám měl změnit panel nahoře, na panel patřící ke štětci.
V tom vrchním panelu by jako druhé tlačítko měla být ikonka znázorňující velikost štětce, klikněte na to. Rozbalí se nabídka štětců a posuvníky se změnou velikosti a tvrdosti (čím menší tvrdost, tím rozostřenější okraje).
Nastavte velikost štětce třeba na 64, tvrdost na 100% a tvar(/stopu/brush) si vyberte jaký chcete.
Změňte si barvu štětce na jinou.
Vpravo byste měli mít panel Barvy. Pokud ten panel nevidíte, tak v pravém panelu půjde rozkliknout z malé záložky „Barvy“ a nebo z ikonky s kelímkem štětců. Pokud tam prostě není tak ho zapněte na vrchním panelu Okna > Barvy
Štětec podrobně:
Některé ikonky mají v pravém dolním rohu malý trojúhelník. To znamená, že když na ně dlouze kliknete myší, tak se zobrazí i jiné nástroje. Proklikejte takto levý panel a vyzkoušejte různé skryté nástroje, ať máte přehled. Třeba u štětce se dá rozkliknout Míchací štětec, Tužka atd.
Panel štětce:
Krytí a Hustota: Nastavujete tím průhlednost štětce. Udělejte si třeba 2 čáry při různých nastaveních. Nejprve si nastavte krytí štětce (nebo hustotu, je to víceméně jedno) na 100% a udělejte první čáru. Pak si nastavte krytí na 70 % a udělejte druhou čáru, nejlépe jiné barvy a překřižující tu první ať průhlednost vidíte.
Stopy štětce/Brushe: Je to to v okně se změnou velikosti štětce. Jsou tam různé tvary štětců. Je tam třeba tráva, list, textura zdi atd. Brushe si můžete vytvořit vlastní, ale co je snažší-můžete si je i stáhnout. Pak budete moci využívat ve své grafice třeba rostlinné ornamenty, blesky, oheň… Brushům se budu věnovat na poslední straně.
Pokračuje na další stranu
Buďte první kdo napíše komentář