Export má dvě možnosti. Exportovat panorama na disk nebo na webovou službu Photosynth. Pokud chceme panorama uložit jako soubor JPEG na disk, musíme upravit jednu věc. Tou je “scale” neboli velikost fotky. Fotku doporučuji zmenšit na takové procento, aby “area” výsledné rozlišení bylo někde mezi 15-30 MPix. Dále můžeme upravit kvalitu JPEG souboru tj kvalitu fotky.
Druhá možnost po vás bude chtít více. Musíte mít účet na webu Photosynthu a zde se přihlásit. Po přihlášení vyplníte “title” což je nadpis nebo název toho místa. Tags jsou klíčové slova oddělené čárkou. Zde například “ulice, auto, mlha, parkoviště, ostrava apod.”. A “discription” což je popis. Geotag je funkce, která dokáže rozeznat místo z fotek a automaticky panorama přiřadit na mapu. Funguje ale jen u hodně fotografovaných míst. Visiblity zda chcete panorama nahrát veřejně (public) nebo soukromě. A nakonec tlačítko publikovat. Publikace na web někdy trvá déle než samotné panorama, protože program musí vše převést na jiný formát a styl fotek a následně vše nahrát na internet. Teď si nejsem jistý, ale pokud chcete panorama nahrát na Photosynth je podmínkou, že nesmí být ořezané ! Jednoduše jej neořežete, nahrajete jej na web a pak se vrátíte o krok zpět, oříznete panorama a pak exportujete na disk.
Výsledné panorama
Jen málokdy se stane, že je v panoramatu chyba a vždy je to problém, který nastal při focení. Dobře nafocené panorama se vždy dobře spojí. Důležité je dodržovat přesahy a otáčet se na ose fotoaparátu.
Shrnutí
Pokud hledáte jednoduchý program na tvorbu panoramat, který má jen ty funkce, které jsou potřeba, pak jste právě našli. Program používám roky a pořád se jen zlepšuje. Dokáže dělat neuvěřitelně velká panoramata. Zajímavou funkcí je panorama z videa, kde se jen při natáčení videa otočíte o 360° nebo do všech směrů a program si sám vyscreenuje obrázky ze kterých panorama složí. Samozřejmě kvalita videa je o hodně horší než kvality fotek a tak výsledné panorama se mnohdy nehodí ani do koše. Panorama nahrané na web můžete umístit do mapy, kde se pak v mapách Bing zobrazuje.
Stáhnutí
Program je dostupný ve dvou verzích. Stáhnout jej můžete v 64-bit i 32-bit verzi. Pokud máte 64-bit systém, určitě stahujte stejnou verzi programu, protože bude pracovat rychleji než 32-bitová verze. Naopak 64-bitová verze nebude fungovat na 32-bit počítači.
ICE 32-bit verze (po kliknutí se vám otevře nové okno a ihned se zahájí stahování)
ICE 64-bit verze (po kliknutí se vám otevře nové okno a ihned se zahájí stahování)
AKTUALIZACE:
Microsoft ukončil službu Photosynth od Února roku 2017. Zatím ale stále funguje program ICE na tvorbu panoramat.
Pokud se vám článek nebo program líbil dejte like nebo sdílejte 😉
Buďte první kdo napíše komentář